مجلس عراق به دنبال تصویب لایحه ممنوعیت پرواز جنگنده های آمریکاست

به گزارش مجله فوتبال، یکی از نمایندگان مجلس عراق گفت که کمیسیون امنیت و دفاع این کشور، قصد دارد لایحه ممنوعیت پرواز جنگنده های آمریکا در آسمان عراق را به تصویب برساند.

مجلس عراق به دنبال تصویب لایحه ممنوعیت پرواز جنگنده های آمریکاست

به گزارش گروه بین الملل مجله فوتبال، مهد تقی الآمرلی، کننده مجلس عراق و عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس این کشور گفت که برخی از کنندگان عراقی قصد دارند لایحه ممنوعیت پرواز جنگنده های ائتلاف بینن المللی به رهبری آمریکا را تصویب کنند.

این کننده عراقی شنبه (26 مرداد) در مصاحبه با پایگاه خبری موازین نیوز گفت که این کمیسیون تلاش خواهد کرد در فصل جدید بازگشایی مجلس، این لایحه را که خواهان ممنوعیت پرواز جنگنده های آمریکا در آسمان عراق است، تصویب کند.

او گفت که این گام بعد از آن اتخاذ می شود که پرواز جنگنده ها در عراق به منبع نگرانی برای دولت و نیروهای الحشد الشعبی عراق به ویژه به دنبال حوادث اخیری که در پایگاه ها و پادگان های روی داده، تبدیل شده است.

هفته گذشته رسانه های عراقی از وقوع انفجار در پایگاه نظامی الصقر واقع در جنوب بغداد، پایتخت عراق خبر دادند که بر اثر آن، یک نفر کشته و 29 تن زخمی شدند. این پایگاه متعلق به سازمان الحشد الشعبی عراق بود.

برخی منابع در عراق انفجارها در این پایگاه را به افزایش دمای هوا و وقوع آتش سوری طبیعی ربط دادند و برخی دیگر نیز مدعی شدند که این انفجارها عامل خارجی، از جمله شلیک خمپاره یا حملات هوایی داشته است.

دولت عراق بعد از این حادثه اعلام کرد که پرواز همه جنگنده ها باید با هماهنگی بغداد صورت گیرد، در غیر این صورت پدافند هوایی عراق با آن ها به عنوان متجاوز و دشمن تعامل خواهد کرد (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس

به "مجلس عراق به دنبال تصویب لایحه ممنوعیت پرواز جنگنده های آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس عراق به دنبال تصویب لایحه ممنوعیت پرواز جنگنده های آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید