نیروهای خدماتی بیمارستان ها را فراموش نکنیم

به گزارش مجله فوتبال، این روزها همه نیروهای خدمات درمانی پای کار آمده اند تا ویروس کرونا را با یاری هم شکست دهند؛ در این میان افرادی هستند که با کمترین چشم داشت در سکوت کار می کنند.

نیروهای خدماتی بیمارستان ها را فراموش نکنیم

به گزارش مجله فوتبال آنلاین به نقل از ایرنا، نیروهای خدماتی علاوه بر نظافت، پاکسازی و ضدعفونی بیمارستان ها، کارهای شخصی بیماران را به دلیل نداشتن همراه برعهده دارند. هر چند نادیده دریافت این نیروها موجب ناراحتی و دلسردی آنان شده است.

نیروهای شرکتی

یکی از نیروهای خدمات که در بخش عفونی بیمارستان شهید صدوقی یزد مشغول فعالیت است با گله از اینکه همیشه و در هر شرایطی نیروهای خدماتی نادیده گرفته می شوند، گفت: ما هم همانند پرستاران وپزشکان و شاید هم بیشتر در ارتباط با بیماران کرونا قرار داریم و این ویروس ناخوانده هر لحظه ما را تهدید می کند.

رضا که دارای 6 سال سابقه است، اضافه کرد: بیماران مشکوک به کرونا در هنگام بستری به دلیل اینکه همراه ندارند همه کارهای آنها برعهده ماست و ما نیروهای خدماتی بدون هیچ گونه چشم داشتی هر کاری که بتوانیم برای آنها انجام می دهیم. اما در این موقعیت حساس هیچ کس خدمات را نمی بییند.

وی اظهار کرد: تعویض ملحفه، لباس، غذا دادن و بسیاری از کارهای شخصی این بیماران برعهده ماست و ابتلای ما به این بیماری از رگ گردن هم به ما نزدیک تر است.

این نیروی خدماتی اضافه کرد: همسرم باردار است و با توجه به اینکه مادران باردار بیشتر در معرض خطر این بیماری قرار دارند خیلی استرس دارم. البته قبل از ورود به منزل تمام نکات بهداشتی را رعایت می کنم.

وی اضافه کرد: تنها خواسته ما از مسوولان این است که ما را تبدیل شرایط کنند تا از این شرایط شرکتی بودن که ماهانه قراردادمان تمدید می شود، نجات پیدا کنیم. در ماه اسفند حقوق همه نیروهای کادر درمانی به جز نیروهای خدماتی 50 درصد افزایش یافته است. از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می خواهیم در این شرایط یک نیم نگاهی هم به ما بیندازد.

کمبود لوازم حفاظتی

رضا با اشاره به کمبود لوازم حفاظتی در برابر ویروس کرونا گفت: در هر شیفت یک ماسک به ما داده می شود که می توان از آن به مدت هفت تا هشت ساعت استفاده کرد.

وی با اشاره به لباس های محافظتی اضافه کرد: این لباس ها بسیار گرم و کار کردن با آن بسیار سخت است، اما باید یک شفیت آن را تحمل کنیم.

استرس فرزندان

یکی دیگر از نیروهای خدماتی که در اورژانس مشغول به فعالیت است گفت: اکنون شرایط به دلیل ویروس کرونا حساس شده است. ما هم ترس در زمینه ابتلا به این بیماری داریم، اما در این راه کوتاهی نمی کنیم و در کنار کادر درمان هستیم.

حسین اضافه کرد: بیشتر کارهای بیماران مشکوک به کرونا برعهده نیروهای خدماتی است، اما هیچ کس به ما توجه نمی کند.

وی که دارای 2 فرزند است گفت: خانواده ام خیلی از ابتلا به این بیماری از طریق من ترس دارند، اما چاره ای نیست. سعی می کنم به فرزندانم نزدیک نشوم و آن را در آغوش نگیرم.

وی اضافه کرد: از لحظه ورود همه بیماران به اورژانس به خصوص در این شرایط، همه کارهای آن ها اعم از تشکیل پرونده، تعویض لباس، بردن به رادیولوژی و آزمایشگاه و غیره برعهده نیروی خدمات است.

حسین در زمینه لوازم مورد نیاز ضد عفونی در بیمارستان گفت: اکنون این لوارم به میزان لازم وجود دارد و کمبودی وجود نداریم.

وی با ابزار گله از حقوق و مزایای نیروهای خدماتی اضافه کرد: حقوق همه پرسنل بهداشت و درمان افزایش 50 درصدی پیدا کرده به جز حقوق نیروهای شرکتی.

این نیروی خدماتی بیان نمود: تنها خواسته ما از وزیر بهداشت، امنیت شغلی است. ما تاپای جان ایستاده ایم و امید داریم که به ما توجه شود.

حسین اضافه کرد: اگر چه برخی رفتارهای سبب آزردگی نیروهای خدمات می شود، اما همین که بیماران بهبود می یابند ما خرسند می شویم و حس خوبی داریم.

لباس محافظتی

یکی دیگر از نیروهای خدماتی که در بخش آی سی یو فعال است، گفت: در روزهای اول که بیماران در این بیمارستان بستری می شدند به دلیل کمبود ماسک، دستکش و به ویژه لباس های محافظتی مجبور بودیم به غیر از لباس بیمارستانی خودمان، لباس یکبار مصرف اتاق عمل بپوشیم. ما نیروهای خدماتی هیچ حفاظتی در مقابل این ویروس نداشتند و با سختی های زیادی کار مراقبت و درمان بیماران را انجام می دادیم.

علی اضافه کرد: این لباس ها را به پزشکان و پرستاران داده بودند و وقتی ما درخواست می کردیم می گفتند؛ لباس نیست، ماهم چاره ای نداشتیم باید با ترس و هراس کار خود را انجام می دادیم. خوشبختانه چند روز است که به ما هم لباس محافظتی داده اند و ترسمان کمتر شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "نیروهای خدماتی بیمارستان ها را فراموش نکنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای خدماتی بیمارستان ها را فراموش نکنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید