نمایش عروسک پوتین در بی بی سی صدای کرملین را درآورد

مسکو - خبرنگاران- سخنگوی رئیس جمهوری روسیه از به کار بردن عروسکی شبیه به ولادیمیر پوتین در شبکه تلویزیونی بی بی سی به شدت انتقاد کرد.

نمایش عروسک پوتین در بی بی سی صدای کرملین را درآورد

دمیتری پسکوف روز پنجشنبه به تاس گفت: بی بی سی از کرملین اجازه ای برای این کار نگرفته است و حتی تهیه نمایندگان این برنامه تلویزیونی که در آن عروسک مشاهده می گردد به ما برای دریافت اجازه مراجعه ننموده اند.

لازم به ذکر است چند روز پیش بی بی سی اعلام نموده بود که برنامه ای را با شرکت یک عروسک به نام ولادیمیر پوتین تهیه نموده است که از افراد مختلف مصاحبه خواهد گرفت.

در این برنامه تلویزیونی دیده می گردد که عروسکی به شکل ولادیمیر پوتین به عنوان مجری پشت یک میز نشسته است و عقاب دو سر نماد وزارت دفاع روسیه مبنی بر اینکه همچون عقاب با تیز بینی شرق و غرب را می نگرند نیز دیده می گردد.

در سال های 1994 تا 2002 نیز برنامه ای به نام کوکلی (عروسک ها) از شبکه ان.ت.و روسیه پخش می شد که عروسکی به مانند پوتین در آن شرکت داشت و به نقد سیاست های رئیس جمهوری روسیه می پرداخت.

پس از تغییر و تحولات اساسی در این شبکه تلویزیونی و خرید بخش عمده ای از سهام آن توسط شرکت های دولتی روسیه، اکثر کارکنان این شبکه اخراج شدند و برنامه کوکلی نیز کنار گذاشته شد.

روابط روسیه و انگلیس در دو سال گذشته بیش از هر زمانی پر تنش بوده است اگر چه روس ها معتقدند ترزا می نخست وزیر انگلیس برای فرافکنی از مشکل داخلی در این کشور بر سر اجرای برگزیت روسیه را هدف جنگ رسانه ای قرار داده است اما انگلیسی ها دلیل تنش با روسیه را کوشش این کشور برای کشتن سرگئی اسکریپال جاسوس روس و دخترش در یک مکان عمومی در انگلیس با استفاده از تسلیحات شیمیایی می دانند که جان یک پلیس را هم به خطر انداخته بود.

روس ها همیشه این اتهام را رد نموده اند و از انگلیس خواسته اند که در تحقیقات با آنها مشارکت داشته باشند تا مقصران اصلی این حادثه پیدا شوند درخواستی که لندن به آن توجه ای ننموده است.

تنها مدرک لندن در این رابطه به نظر می رسد استناد به اظهارات پیشین ولادیمیر پوتین است که به مردم کشورش وعده داده بود خیانتکاران در هر جای دنیا تاوان کار خود را پس خواهند داد.

مقامات انگلیسی به همین بهانه توانستند بیش از150 دیپلمات روس را از کشورهای مختلف دنیا اخراج نمایند چرا که آمریکا و نزدیک به 28 کشور دیگر نیز از انگلیس حمایت کردند.

اقدامات دیپلماتیک انگلیس علیه روسیه به حدی سریع صورت گیرد که سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اعلام نمود به احترام دیپلمات های انگلیسی کلاه خود را از سر برمی دارد چرا که آنان توانستند بدون ارایه مدرکی معین و اثبات ادعای خود، دست به اقدامات ضد روسی گسترده بزنند.

آمریکا نیز در حمایت از انگلیس، یکی از کنسولگری های روسیه را تعطیل و تعدادی از دیپلمات های این کشور را اخراج کرد تا نخستین کشوری باشد که در این پرونده حتی بیشتر از لندن، دیپلمات روس اخراج نموده باشد.

اروپام*391*1346**

منبع: ایرنا

به "نمایش عروسک پوتین در بی بی سی صدای کرملین را درآورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایش عروسک پوتین در بی بی سی صدای کرملین را درآورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید