توصیه هایی به سالمندان در روزهای کرونایی

به گزارش مجله فوتبال، خبرنگاران/خراسان رضوی افراد بالای 60 سال و به ویژه بالای 80 سال، در برابر عفونت های شدید بسیار آسیب پذیر هستند و باید اقدامات لازم برای آنان در این زمینه انجام شود.

توصیه هایی به سالمندان در روزهای کرونایی

به نقل از نیویورک تایمز، در میان همه گیری بیماری کروناویروس جدید، این واقعیت غیرقابل انکار است که بالاترین میزان تلفات این بیماری در سالمندان، به ویژه افرادی است که بیماری های زمینه ای دارند.

نتایج بررسی در چین نشان داد که تقریبا 15 درصد از بیماران بالای 80 سال، جان خود را از دست دادند و مرگ افراد زیر 50 سال کمتر از یک درصد است.

هنوز هیچ مدرکی نیست که نشان دهد افراد مسن نسبت به جوانان، بیشتر به این ویروس آلوده می شوند، اما کارشناسان پزشکی اظهار کردند: افراد بالای 60 سال، اگر به این ویروس آلوده شوند، در صورتی که شرایط سلامتی خوبی داشته باشند، احتمال ابتلا به بیماری شدیدتر و تهدیدکننده تر است.

محققان اظهار کردند: افراد مسن که بیماری های زمینه ای دارند، در معرض خطر ویژه ای هستند. کارشناسان برخی از این خطرات را به ضعف سیستم ایمنی بدن که مرتبط با افزایش سن بوده، نسبت دادند. این مساله باعث می شود، افراد مسن و خانواده های آنان اقدامات احتیاطی را بیشتر موردتوجه قرار دهند.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، سازمان بهداشت جهانی و متخصصان بیماری های عفونی، روش هایی را در این زمینه توصیه می کنند که در ذیل به آنها اشاره شده است.

خود مراقبتی در این روزها بسیار توصیه می شود. شستن دست ها به مدت 20 ثانیه (مدت زمان لازم گفتن دو بار، تولدت مبارک) و یا استفاده از ژل های ضدعفونی از مهمترین موارد پیشگیری از ابتلا به بیماری است.

عدم دست دادن، دوری از اجتماعات، عدم استفاده از حمل ونقل عمومی و ضدعفونی وسایلی که اغلب لمس می شود، بسیار مهم است.

انجام سفرهای غیرضروری و ملاقات با نوه ها در این روزها توصیه نمی شود.

برخی از متخصصان توصیه می کنند که افراد مسن در معرض خطر، ویزیت های سلامتی خود را لغو کنند تا کمتر در معرض خطر ابتلا قرار گیرند.

البته این موارد باید بااحتیاط و مشاوره پزشک انجام شود. بسکمک از افراد مسن که نیاز به پیگیری منظم دارند، مانند بیماران مبتلابه زوال عقل، پارکینسون، شکستی و مسائل قلبی باید کنترل بیماری را از راه دور انجام دهند و سعی کنند داروهای خود را برای چند ماه تهیه کنند تا برای تامین دارو از خانه خارج نشوند.

انزوای اجتماعی را جدی بگیرید. کارشناسان هشدار می دهند که فاصله دریافت از اجتماع برای کنترل بیماری می تواند منجر به انزوای اجتماعی شود که در حال حاضر به عنوان مسئله ای در افراد مسن است.

ازاین رو به افراد مسن پیشنهاد می شود که با توجه به فواید تعامل اجتماعی، جلسات مجازی با دوستان و نزدیکان داشته باشید.

حدود 1.7 میلیون نفر، در ایالات متحده در خانه های سالمندان زندگی می کنند. این روزها برای کنترل شیوع بیماری، ملاقات با این افراد توصیه نمی شود.

فعال باشید، حتی در همه گیری، این شعاری است که برای سالمندان توصیه می شود.

سالمندان از ترس اینکه به بیماری مبتلا نشوند، از اجتماع فاصله دریافتد و این موضوع می تواند نشاط و سلامتی آنان را به خطر اندازد، ازاین رو محققان به اهمیت حفظ عادات خوب زندگی ازجمله خواب کافی، تغذیه مناسب و فعالیت بدنی تاکید دارند.

انجام فعالیت بدنی و ورزش می تواند برای مبارزه با کروناویروس مفید باشد و به تقویت عملکرد سیستم ایمنی بدن، کاهش التهاب و فواید روحی و روانی کمک کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توصیه هایی به سالمندان در روزهای کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه هایی به سالمندان در روزهای کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید