نتایج اولیه انتخابات استرالیا، حزب حاکم پیشتاز است

فارس نوشت: منابع خبری استرالیا امروز (شنبه) گزارش دادند که به نظر می رسد نتایج انتخابات امروز در این کشور به گونه ای رقم خواهد خورد که دولت ائتلافی محافظه کار همچنان در قدرت خواهد ماند.

نتایج اولیه انتخابات استرالیا، حزب حاکم پیشتاز است

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، آنتونی گرین تحلیلگر ارشد مسائل انتخاباتی استرالیا در شبکه ای بی سی آمریکا تأکید کرد: در حال حاضر به نظر می رسد که احتمال باقی ماندن دولت موریسون در قدرت بسیار قوی است.

وی در ادامه تأکید کرد، احتمال اینکه دولت اسکات موریسون نخست وزیر فعلی استرالیا، دولت اقلیت بماند بسیار زیاد است اما به هر حال احتمالا کرسی های بیشتری را در مقایسه با حزب کارگر از آن خود خواهد نمود.

گرین ادامه داد: تنها چیزی که از آن مطمئن نیستیم این است که دولت فعلی برای دور جدید، با چه مواضعی و در چه جایگاهی روی کار خواهد آمد.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، پیش بینی ها از پیروزی ائتلاف محافظه کار حاکم در استرالیا در انتخابات امروز در این کشور حکایت دارد.

واشنگتن پست نیز گزارش نموده که شمارش آراء در انتخابات سراسری امروز استرالیا نشان داده که ائتلاف محافظه کار حاکم احتمالا به زودی دولت تشکیل خواهد داد و حزب چپ میانه کارگر را شکست خواهد داد.

با این وجود هنوز معین نیست که آیا نتایج نهایی این انتخابات امروز شنبه گزارش خواهد شد یا خیر.

مردم استرالیا امروز صبح برای انتخاب مجلس و نخست وزیر آینده این کشور پای صندوق های رأی رفتند. این انتخابات در حقیقت رقابتی است میان ائتلاف راسته میانه ملی گرا-لیبرال به رهبری اسکات موریسون نخست وزیر فعلی استرالیا و حزب کار با گرایشات چپ میان به رهبری بیل شورتن.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "نتایج اولیه انتخابات استرالیا، حزب حاکم پیشتاز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج اولیه انتخابات استرالیا، حزب حاکم پیشتاز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید