شاهکار عجیب شهرداری مشهد

ثبت نشدن مشخصات خودروهای توقیفی در مراکز انتظامی، عامل اصلی بروز این مشکل برای مردم بوده است که امیدواریم دیگر شاهد چنین تخلفاتی نباشیم چرا که این گونه سهل انگاری ها موجب تضییع حقوق عامه می گردد.

شاهکار عجیب شهرداری مشهد

به گزارش خبرنگاران، خراسان نوشت: ردیابی برخی پرونده های متشکله سرقت خودرو در پلیس آگاهی خراسان رضوی، کارآگاهان را به یک پارکینگ متعلق به شهرداری مشهد کشاند و معین شد بعضی از خودروهایی که مالکان آن ها اعلام سرقت نموده اند در این پارکینگ خودنمایی می نمایند. در حالی که شماره پلاک این خودروهای توقیفی در سیستم پلیس ثبت نگردیده است.

دادستان مرکز خراسان رضوی با تایید این مطلب گفت: شهرداری براساس قوانین و مقررات موجود وظیفه دارد به جمع آوری خودروهای فرسوده و آلاینده یا خودروهایی که موجب سد معبر در شهر گردیده اند اقدام کند. به همین خاطر نیز از سال های گذشته تعداد زیادی خودرو به دلیل همین تخلفات توقیف و به یکی از پارکینگ های متعلق به شهرداری در انتهای کوی مجیدیه مشهد منتقل گردیده اند.

قاضی غلامعلی صادقی افزود: اما متاسفانه در این باره تخلفات و سهل انگاری هایی توسط دستگاه های مربوط انجام شده است و آن ها شماره پلاک و معینات خودرویی را که به پارکینگ منتقل نموده اند به سیستم فرماندهی پلیس گزارش نداده اند.

مقام ارشد قضایی مشهد گفت: مالکان خودروها نیز با تصور این که خودروی آنان سرقت گردیده است با تشکیل پرونده در مراکز انتظامی و دستگاه قضایی، خواهان رسیدگی و کشف خودرو گردیده اند. قاضی صادقی تاکید نمود: پیگیری های قضایی و رصدهای اطلاعاتی پرونده های سرقت خودرو، نشان داد برخی خودروهایی که سرقت آن ها در سیستم پلیس ثبت گردیده، در پارکینگ انتهای کوی مجیدیه مشهد به عنوان خودروهای توقیفی نگهداری می شوند. وی توضیح داد: با گزارش اسناد و مدارک موجود، معین شد این موضوع موجب تضییع حقوق مردم و تشکیل صدها پرونده در مراکز قضایی و انتظامی گردیده است بنابراین دادستان به عنوان مدعی العموم به ماجرای خودروهای توقیفی در پارکینگ شهرداری ورود کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مشهد افزود: به همین منظور نماینده دادسرا به همراه کارآگاهان پلیس آگاهی با حضور در پارکینگ مذکور به آنالیز موضوع پرداختند که معین شد به دلیل تخلف دستگاه های ذی ربط، تعداد زیادی از خودروهایی که اعلام سرقت گردیده است در این پارکینگ وجود دارد. قاضی صادقی با اشاره به این که با توجه به اهمیت ماجرا و حفظ حقوق مردم، شعبه ویژه ای در دادسرا رسیدگی به پرونده مذکور را بر عهده دارد، گفت: آنالیز های دقیق در این باره بیانگر آن است که حدود 1500 خودروی بلاتکلیف در این پارکینگ رسمی متعلق به شهرداری وجود دارد که مالکیت آن ها معین نیست. دادستان مرکز استان خراسان رضوی با تایید این که برخی از خودروها چندین سال است که به پارکینگ یاد گردیده، منتقل گردیده اند و مالکان در پی یافتن آنها هستند، توضیح داد: دادستانی برای دفاع از حقوق عمومی و احقاق حق مردم به این موضوع ورود نموده است و به زودی بقیه پارکینگ های شهر نیز مورد بازدید نمایندگان دادسرا قرار می گیرد و با متخلفان نیز برخورد قانونی خواهد شد. بازپرس شعبه 217 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد نیز که رسیدگی به پرونده خودروهای توقیفی در پارکینگ شهرداری را به عهده دارد درباره چگونگی مراجعه مردم برای شناسایی خودروهای توقیفی به خبرنگار خراسان گفت: افرادی که طی سال های گذشته خودروهای آنان مفقود گردیده است می توانند برای آنالیز و مشاهده فهرست خودروهای توقیفی در پارکینگ شهرداری به اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی خراسان رضوی واقع در منطقه رضاشهر مشهد مراجعه نمایند و در صورتی که خودروی آنان جزو فهرست خودروهای مذکور باشد روند قانونی و تحویل خودرو به مالک بلافاصله در شعبه 217 دادسرای عمومی و انقلاب طی می گردد. بازپرس کمال زاده افزود: مالکان خودروها همچنین در صورتی که شکایتی در این باره داشته باشند نیز می توانند شکایت خود را در شعبه 217 مطرح نمایند و مطمئن باشند که با دقت و سرعت به شکایت آنان رسیدگی خواهد شد.

وی افزود: هم اکنون نظارت دقیق دادسرای عمومی و انقلاب مشهد درباره خودروهای توقیفی در پارکینگ ها شروع گردیده است.

بازپرس کمال زاده گفت: ثبت نشدن معینات خودروهای توقیفی در مراکز انتظامی، عامل اصلی بروز این مشکل برای مردم بوده است که امیدواریم دیگر شاهد چنین تخلفاتی نباشیم چرا که این گونه سهل انگاری ها موجب تضییع حقوق عامه می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شاهکار عجیب شهرداری مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهکار عجیب شهرداری مشهد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید