سرمایه گذاری 3 درصدی در حوزه تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

به گزارش مجله فوتبال، خبرنگاران/اصفهان معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر در بخش تاسیسات سرمایشی و گرمایشی کمتر از 3 درصد سرمایه گذاری شده است، گفت: اولویت سرمایه گذاری استان در فولاد، سیمان، سنگ و موارد دیگر است، اما ما از سرمایه گذاری در زمینه تاسیسات حمایت می کنیم.

سرمایه گذاری 3 درصدی در حوزه تاسیسات سرمایشی و گرمایشی

محمد زینلی پور عصر امروز (سه شنبه) در مراسم افتتاح هجدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی اصفهان، اظهار کرد: تاسیسات سرمایشی و گرمایشی در ساختمان و در صنعت بحث مهمی است.

وی ادامه داد: ابتدا مصرف انرژی و افزایش بهره وری سیستم ها و تاسیسات و دوم کاهش آلایندگی متاثر از فعالیت این سیستم ها دو زمینه اصلی این مباحث است.

به گزارش مجله فوتبال، معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با تقدیر از سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان بابت حذف سیستم شومینه از بناهای جدید در نظام مهندسی و افزودن موارد جایگزین، گفت: اگر بخواهیم انقلاب صنعتی را بشماریم به چند دوره از جمله فراوری دیگ بخار، سپس برق توسط ادیسون و در نهایت سیستم های الکترونیکی و دیجیتال برمی خوریم.

وی با بیان اینکه هم اکنون در انقلاب چهارم صنعتی مباحث هوشمندسازی سیستم و ماشین آلات و ... وجود دارد، افزود: در حال حاضر هوشمندسازی تکنولوژی شروع شده است که باید آن را به سیستم های حرارتی و گرمایشی تعمیم دهیم و جای کار زیاد است.

زینلی پور ادامه داد: احتمال می رود هوشمند سازی سیستم ها در ایران شروع شده باشد، اما اکنون کنترل آنها دستی انجام می گردد که این موجب اتلاف انرژی و کاهش بهره وری تاسیسات خواهد شد.

وی با تاکید بر موضوع استانداردسازی تاسیسات اظهار کرد: اقدامات مناسب تری به خصوص در سیستم های دانش بنیان باید انجام گردد و مباحث هوشندسازی و استانداردسازی و در نهایت حمایت از فراوری داخلی باید مدنظر قرار گیرد.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان افزود: از نظر عددی 15 درصد واحدهای تاسیسات سرمایشی و گرمایشی کشور در اصفهان است، اما سرمایه گذاری جدیدی در این حوزه نشده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر در بخش تاسیسات سرمایشی و گرمایشی کمتر از 3 درصد سرمایه گذاری شده است و شاید اولویت سرمایه گذاری استان در فولاد، سیمان، سنگ و موارد دیگر است، اما ما از سرمایه گذاری در زمینه تاسیسات حمایت می کنیم، چراکه هوشمندسازی و استانداردسازی تاسیسات مهم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سرمایه گذاری 3 درصدی در حوزه تاسیسات سرمایشی و گرمایشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری 3 درصدی در حوزه تاسیسات سرمایشی و گرمایشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید