اعلام آمادگی مجدد وزارت نفت برای مناظره با سعید جلیلی

وزارت نفت بر آمادگی وزارت نفت در برگزاری مناظره میان بیژن زنگنه و سعید جلیلی تاکید نمود.

اعلام آمادگی مجدد وزارت نفت برای مناظره با سعید جلیلی

به گزارش خبرنگاران، متن شرحات اداره کل روابط عمومی وزارت نفت به شرح زیر است:

با عنایت به پاسخ جناب آقای دکتر جلیلی به یادداشت جناب آقای مهندس زنگنه، وزیر محترم نفت که در شامگاه پنجشنبه (30 خردادماه) منتشر شد، ضروری است نکاتی را به استحضار ایشان و ملت شریف ایران برسانیم.

1) جناب آقای دکتر جلیلی در بخشی از پاسخ خود، بیان نموده اند که پاسخ نامه های ایشان درباره ایجاد 10 پتروپالایشگاه به ظرفیت 4 میلیون بشکه در روز و مسائل مربوط به فروش نفت را که خطاب به ریاست محترم جمهوری ارسال نموده اند، تاکنون از وزارت نفت دریافت ننموده اند. در این باره لازم به شرح است که از آنجا که هیچکدام از پیشنهادها و نامه های ایشان خطاب به وزارت نفت نبوده، بنابراین پاسخ آن ها نیز که به وسیله ریاست جمهوری به این وزارتخانه ارجاع شده بود، به همان مرجع ارسال شده است.

به آگاهی ایشان می رسانیم که وزارت نفت، پاسخ پیشنهاد نخست ایشان درباره ایجاد 10 پتروپالایشگاه به ظرفیت 4 میلیون بشکه در روز را در تاریخ دهم فروردین ماه 1398 و پاسخ پیشنهاد دوم ایشان درباره مسائل مربوط به فروش نفت را در تاریخ 19 خردادماه 1398 به طور مبسوط همراه با پیوست های مشروح به عنوان رئیس جمهوری محترم ارسال نموده است و در همین جا اعلام آمادگی می نماید که برای شرح اشکالات ساختاری طرح پیشنهادی احداث 10 پتروپالایشگاه به ظرفیت 4 میلیون بشکه در روز، همکاران این وزارتخانه در هر زمان که جناب آقای دکتر جلیلی مناسب بدانند، با ایشان جلسه تشکیل دهند.

2) درباره بخشی از بیانیه ایشان که به تبیین نقش دولت سایه پرداخته اند، نیز ضرورت دارد تا به صراحت اعلام کنیم که وزارت نفت به سهم خود، از اصل ایده دولت سایه، به عنوان یک ظرفیت مشورتی برای یاری رساندن فکری به دستگاه های اجرایی، استقبال می نماید و بر این اصل بنیادین، باور پایدار دارد که گفت وگو و مباحثه بین کارشناسان و نیروهای صادق و دلسوز درون نظام، اقدامی موثر و گره گشا در حل و فصل مسائل کشور به ویژه در گذار از تنگناهای شرایط امروز است. اما در عین حال، طرح ادعاهای بی پایه و خیالی، برپایی محاکمات یک طرفه و محفلی علیه مدیران دلسوز و زحمتکش دولت منتخب و مستقر و استفاده از روش های جنگ روانی را که نتیجه ای نیز جز تضعیف سربازان خط مقدم جبهه نبرد مالی ندارد، اقدامی مذموم در جهت خواست و اراده دشمن می داند.

3) همان طور که در یادداشت منتشره وزیر محترم نفت در تاریخ 30 خردادماه 1398 به روشنی بیان شد، مقدار فروش نفت در دوران تحریم در هفت ماه پایانی سال 1392 و سال های 1393 و 1394 و در شرایط تحریم همه جانبه شورای امنیت سازمان ملل متحد، به طور میانگین بیش از مقادیر فروش نفت در 6 ماه پایانی خدمت دولت دهم بوده است. همان طور که در یادداشت وزیر نفت نیز آمده بود، هر مقایسه ای از عملنمودها باید در شرایط یکسان صورت پذیرد، بنابراین مقایسه شرایط کنونی با شرایط آن موقع، قیاس مع الفارق بوده و به هیچ وجه منصفانه نیست.

ضمن اینکه این وزارتخانه در این شرایط، با همه توان، اراده و انگیزه، در خط مقدم جبهه نبرد با دشمن متجاوز، اطمینان دارد که ملت بزرگ ایران با توکل به خداوند قادر متعال، دشمن را مایوس و با اتکای به حمایت ها و پشتیبانی های مقام های عالی نظام، در این راستا کشور را با یاری و همه اجزای نظام سربلند خواهد نمود.

4) جناب آقای دکتر جلیلی چه بخواهند و چه نخواهند، این ایهام در متن توئیت منتسب به ایشان وجود داشت که به دنبال مقایسه مقدار فروش نفت خام و میعانات گازی در شرایط تحریم کنونی با دوره گذشته بوده اند. بنابراین عجیب است که جناب آقای دکتر جلیلی، نکات مورد اشاره در پاسخ آقای مهندس زنگنه را که تماماً تاکید آن بر این بوده که گروه مدیریتی کنونی وزارت نفت تخصص و اراده شکستن تحریم ها را دارد و کارنامه درخشانی نیز در دوره پیشین در این زمینه داشته اند، به آشفتگی از پاسخ به آمریکا تلقی نموده اند! در حالی که به نظر می رسد زیر سوال بردن اراده و توان مدیریت کنونی وزارت نفت در مواجهه با تحریم های آمریکا، سبب تقویت موضِع آمریکا باشد تا تضعیف آن.

5) درباره ادعای آقای دکتر جلیلی درباره اینکه در توئیتر حساب کاربری ندارند نیز به اطلاع می رساند که مطلب نقل شده از ایشان، عیناً از حساب توئیتری که به نام ایشان فعالیت می نماید و تا کنون نیز انتساب این حساب به ایشان تکذیب نشده بود، برداشت شده است. ضمن اینکه پس از گذشت زمان قابل ملاحظه از انتشار آن، ایشان این مطلب را تکذیب ننموده و در پاسخی هم که به آقای مهندس زنگنه داده اند، محتوای آن را دوباره تایید نموده اند. در ادامه این شرحات، تصویر توئیت اشاره شده عیناً آورده می گردد.

6) تاکید می نماید که هیچ گاه نباید فراموش کنیم که مسبب اصلی مسائلی که برای ملت ایران ایجاد شده و مجرم اصلی در این ماجراها، دولت آمریکا و در راس آن آقای ترامپ است.

7) وزارت نفت، ضمن تشکر از آقای دکتر جلیلی و دعوت همه فعالان سیاسی به اتحاد در برابر توطئه دشمنان، بار دیگر آمادگی خود را برای مناظره و مباحثه با ایشان در حضور مراجع تصمیم گیر کشور اعلام می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اعلام آمادگی مجدد وزارت نفت برای مناظره با سعید جلیلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی مجدد وزارت نفت برای مناظره با سعید جلیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید