5 زیردریایی برتر که دنیا را ظرف 30 دقیقه نابود می نمایند

به گزارش مجله فوتبال، نشنال اینترست از پنج زیردریایی مرگبار دنیا شامل یک کشتی استراتژیک کلاس بوری روسیه پرده برداشت که دارای 16 موشک بالستیک قاره پیما با برد تا 8000 کیلومتر است.

5 زیردریایی برتر که دنیا را ظرف 30 دقیقه نابود می نمایند

به گزارش مجله فوتبال، مجله آمریکایی نشنال اینترست پنج زیردریایی با قدرت هسته ای را معرفی نموده است که گمان می رود می توانند در 30 دقیقه جهان را نابود کند و این در نهایت کشنده ترین سلاح بشر است که تا به امروز ابداع شده است.

زیر دریایی کلاس اوهایو، یک زیردریایی آمریکایی مسلح به 24 موشک بالستیک Trident II است و در این فهرست برترین ها رتبه اول نشنال اینترست را به خود اختصاص داد.

نشنال اینترست ادعا می نماید که حتی یک زیردریایی از این دست می تواند 288 هدف در سایز یک شهر را در کمتر از 30 دقیقه در خاکستر رادیواکتیو غرق کند و تمدن بشری را در زمان کمتری از زمان سفارش دادن پیتزا انتها می دهد.

طبق گزارش این مجله آمریکایی، زیردریایی کلاس کلمبیا برای جایگزینی زیردریایی کلاس اوهایو ساخته شده است و این زیردریایی جدید کمی بزرگتر از کلاس اوهایو است اما فقط 16 موشک Trident II روی سوار می گردد. اولین زیردریایی از این دست احتمالا 2031 عملیاتی می گردد.

پروژه 955 روسیه یک زیردریایی مسلح به موشک بالستیک کلاس بوری است که در رتبه سوم این فهرست از کشنده ترین زیردریایی ها قرار گرفته است.

کلاهک های هسته ای موشک های آن به طور خاص برای فرار از سیستم های پدافند هوایی دشمن طراحی شده اند و زیردریایی های کلاس بوری را به آرام ترین زیردریایی های روسیه با موشک بالستیک که تا به امروز ساخته شده اند تبدیل می نمایند.

همچنین در این فهرست یکی دیگر از تجهیزات ساخت روسیه تحت عنوان زیر دریایی کلاس دلفین قرار گرفته است؛ پروژه زیردریایی با موشک بالستیک موسوم به پروژه 667BDRM کلاس دلفین (Delta IV).

این مجله آمریکایی یادآوری می نماید که این زیردریایی ستون فقرات ناوگان زیردریایی مسلح به موشک بالستیک روسیه است و همچنین می تواند موشک های بالستیک خود را از عمق 55 متری در هنگام حرکت با سرعت شش تا هفت گره شلیک کند.

زیردریایی کلاس یاسن، آخرین مورد از فهرست پنج زیر دریایی برتر و مهم است که ساخت روسیه بوده و موشک راهنمایی شونده دارد و با عنوان پروژه 885M شناخته می گردد.

نشنال اینترست از این زیردریایی با عنوان تهدیدی برای خاک آمریکا یاد می نماید و یادآور می گردد که گرچه کلاس - یاسن زیردریایی های مسلح به موشک بالستیک نیستند اما ظرفیت 32 موشک کروز کالیبر دوگانه هسته ای/ متعارف 3M-14K را دارند که برد آن ها بیش از 2.500 کیلومتر است. زیر دریایی هسته ای سورودوینسک، اولین زیردریایی تهاجمی کلاس یاسن است. مجله نشنال اینترست نتیجه می گیرد که این زیردریایی های سریع و بسیار بی صدا به راحتی می توانند به 2000 کیلومتری سواحل شرقی آمریکا نزدیک شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "5 زیردریایی برتر که دنیا را ظرف 30 دقیقه نابود می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 زیردریایی برتر که دنیا را ظرف 30 دقیقه نابود می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید