کرونا در اروپا، نتایج امید بخش در فراوری واکسن و داروی بیماری کووید-19

به گزارش مجله فوتبال، جدیدترین اخبار کرونایی در اتحادیه اروپا حاکی از آن است که بعضی شرکت های داروسازی از تایید قریب الوقوع واکسن و داروی این بیماری خبر داده اند و این بیماری هم عامل ایجاد شکاف بودجه ای عظیم دولتی در آلمان شده است.

کرونا در اروپا، نتایج امید بخش در فراوری واکسن و داروی بیماری کووید-19

به گزارش گروه بین الملل مجله فوتبال، کرونا در اروپا همچنان جولان داده و عواقب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بیشتری به بار می آورد.

مقام دولتی: آلمان باید برای وقوع موج دوم کرونا آماده باشد

جدیدترین اخبار کرونایی در اتحادیه اروپا حاکی از آن است که مارکوس زودر ، نخست وزیر ایالت بایرن و رئیس حزب سوسیال مسیحی در این کشور درباره وقوع موج دوم کرونا هشدار داده و گفته: ما باید خود را برای وقوع موج دوم کرونا آماده کنیم. کسی که خطر کرونا را انکار می نماید، واقعا چیزی را نفهمیده است.

آلمانی ها مخالف برگزاری جشن های خیابانی سال نوی میلادی

نتایج یک نظر سنجی هم نشان می دهد که حدود دو سوم همه آلمانی ها برگزاری جشن ها و کارناوال ها در آستانه سال جدید میلادی را رد می نمایند. حدود 64.4 درصد افراد شرکت نماینده در این نظرسنجی برگزاری چنین تجمعات و جشن هایی را رد می نمایند. تنها 28 درصد شهفرایندان خواستار برگزاری این گونه جشن های خیابانی هستند.

هشدارهای سفر به فرانسه از طرف دولت آلمان

وزارت امور خارجه آلمان هم به دلیل افزایش آمار مبتلایان به کرونا در فرانسه برای پاریس و جنوب این کشور هشدارهای سفر کرونایی را در دستور کار قرار داده است.

وزارت امور خارجه آلمان درباره سفرهای غیر ضروری به این مناطق فرانسه هشدار داده است.

معیار دولت آلمان برای قرار دادن کشورها در مناطق خطر کرونایی افزایش شمار مبتلایان جدید در هفته اخیر به بیش از 50 نفر در ازای هر 100 هزار نفر است.

کمیسر امور گردشگری دولت فدرال آلمان این مسئله را بعید ندانسته که هشدارهای سفر برای بعضی مناطق فرانسه به کل این کشور گسترش یابد.

ابراز امیدورای ایتالیا به تایید واکسن کرونا در اوایل سال آینده میلادی

ایتالیا هم درباره دستیابی به واکسنی برای کرونا در اوایل سال 2021 ابراز امیدواری نموده است. یک انستیتوی مهم بیماری های عفونی در شهر رم در هفته های آینده تزریق داوطلبانه واکسن کرونا به 90 نفر را شروع خواهد نمود. رئیس این انستیتو در ایتالیا اعلام نموده است: اگر ما سرعت عمل داشته باشیم می توانیم اولین دوزهای واکسن کرونا را در بهار آینده به بازار بیاوریم.

تشدید محدودیت ها در فنلاند

کشور فنلاند هم برای مهار کرونا از ماه سپتامبر تجعات عمومی را به 50 نفر کاهش می دهد. نهادهای دولتی در فنلاند اعلام نموده اند که تشدید محدودیت ها کاملا ضرورت دارد از آنجایی که شرایط اپیدمیک در فنلاند در راستا نامناسبی در حال تغییر است و موارد ابتلا به کرونا در ماه آگوست در کشور افزایش پیدا نموده است.

آنالیز های کلینیکی شرکت داروسازی انگلیسی درباره داروی کرونا

شرکت داروسازی انگلیسی AstraZeneca هم آنالیز های کلینیکی برای فراوری دارویی برای پیش گیری و درمان کووید 19 را شروع نموده است. در این آنالیز ترکیبی از دو پادتن روی تا 48 فرد سالم بین 18 و 55 سال امتحان می گردد تا امنیت و سازگاری آن مورد آنالیز قرار گیرد. این پروژه از طرف دولت آمریکا حمایت اقتصادی می گردد.

ابتلای مجدد بهبود یافته های کرونایی به این بیماری در هلند و بلژیک

در کشورهای هلند و بلژیک دو بیمار بهبود یافته از کرونا مجددا به ین ویروس آلوده شدند. در کشور هلند فردی که دوباره مبتلا شد یک فرد مسن با سیستم ایمنی ضعیف بوده و بیمار بلژیکی هم علائم خفیفی داشت.

ابتلای مجدد این افراد نشان می دهد آنتی بادی هایی که در اولین ابتلا به این بیماری در بدن فراوری می شوند برای ابتلای مجدد فرد به این بیماری کافی نیستند و این به اعتقاد ویروس شناسان مسئله ای نگران نماینده است.

اداره آمار دولت فدرال آلمان هم اعلام نموده است که دولت آلمان در دوران بحران کرونا نسبت به هزینه هایی که به بار آورده درآمد کم تری داشته است.

کاهش میزان رضایمندی شهفرایندان آلمان از عرصه سیاسی در دوران بحران کرونا

نتیجه یک نظر سنجی موسسه فورسا هم نشان می دهد که میزان رضایت مندی شهفرایندان از عرصه سیاسی کشور به حد پایینی رسیده است. بر این اساس تنها 49 درصد شهفرایندان در آلمان این احساس را دارند که جمهوری فدرال آلمان در راستا درستی در حال حرکت است. در اوایل آوریل 60 درصد شهفرایندان چنین نظری داشتند. از طرفی میزان نارضایتی شهفرایندان از عرصه سیاسی از 25 درصد در ماه آوریل به 42 درصد رسیده است.

واکسن کرونای شرکت داروسازی انگلیس و دانشگاه آکسفورد در آستانه تایید نهایی

بر اساس جدیدترین خبرها واکسن در حال آزمایش شرکت دارویی AstraZeneca در انگلیس و دانشگاه آکسفورد هم می تواند تا آخر امسال میلادی تایید گردد. این پروژه از جمله پروژه های مهم در راستا فراوری واکسن کرونا محسوب می گردد. کشورهای آمریکا، اتحادیه اروپا و ژاپن از جمله کشورهایی هستند که برای تهیره میلیون ها دوز از این واکسن اعلام آمادگی نموده اند.

شکاف بودجه ای عمیق در آلمان

بحران کرونا یک سوراخ بودجه ای عمیق در بودجه اقتصادی دولت آلمان ایجا نموده است. بر اساس اطلاعات اداره آمار فدرال آلمان دولت آلمان در نیمه ابتدایی امسال میلادی 51.6 میلیارد یورو بیش از درآمد خود خرج نموده است. درآمدهای دولت آلمان از سال 2010 با کاهش بی سابقه ای در دوران بحران کرونا روبرو شده است. این در حالی است که هزینه های دولت حدود 9.3 درصد افزایش پیدا نموده است.

فراوری ناخالص ملی در آلمان هم در 3 ماهه دوم امسال میلادی 9.7 درصد نسبت به 3 ماهه قبل از آن کاهش داشته است.

پشتیبانی کمیسیون اروپا از خطوط هوایی در حال ورشکستگی

کمیسیون اتحادیه اروپا اختصاص حدود 500 میلیون یورو پشتیبانی اقتصادی به خطوط هوایی در سه کشور پرتغال، رومانی و بلژیک را در دستور کار قرارداد .

به گفته کمیسیون، بعضی از خطوط هوایی در این سه کشور بدلیل شیوع ویروس کرونا در چند ماه اخیر در ورطه ورشکستگی قرار گرفته اند .

مارگارت وستاگر، معاون اجرایی کمیسیون و کمیسر رقابت اتحادیه اروپا با اعلام این خبر تاکید نمود که این بسته اقتصادی بیشتر به شکل وام به این سه کشور عضو اتحادیه اروپا اعطا خواهد شد. از این 500 میلیون یورو، 290 میلیون به شرکت های اس ان و براسلزایرلاین بلژیک داده می گردد، 133 میلیون یورو به شرکت حمل و نقل هوایی ساتا در پرتغال و نهایتا 62 میلیون یورو به خطوط هواپیمایی رومانی موسوم به بلوایر اختصاص می یابد .

بلوایر شرکت خصوصی هوایی رومانیایی است که پایگاه هایی نیز در ایتالیا و قبرس دارد .

در اوایل ماه جاری میلادی، انجمن و اتحادیه های هواپیمایی و فرودگاهی در نامه ای به کمیسیون اروپا خاطرنشان کردند که محدودیت های مسافرتی در جهت مبارزه با شیوع ویروس کرونا علمی نیست و برای تسهیل فرایند سفر شهفرایندان بهتر است آزمایش ها جایگزین قرنطینه شوند .

افزایش فشارها بر کمیسر ایرلندی برای کناره گیری به دلیل نقض محدودیت ها

فیل هوگن، کمیسر ایرلندی اتحادیه اروپا که مسئولیت امور تجاری این اتحادیه را بر عهده دارد به دلیل شرکت در مراسمی که محدودیت های کرونایی در آن نقض شده است شدیدا تحت فشار قرار گرفته است .

فیل هوگن، کمیسر امور تجاری اتحادیه اروپا البته برای این اقدام خود عذرخواهی نموده است اما اینکه آیا وی می تواند این سمت خود را نجات دهد هنوز تعیین نیست .

سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام نموده که اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی در حال حاضر به این مسئله رسیدگی می نماید. یک گزینه احتمالا این است که از هوگن کناره گیری از این مسئولیت درخواست گردد .

سخنگوی کمیسیون اروپایی خاطرنشان کرد که فون در لاین برای اینکه بتواند در این باره تصمیم گیری کند اخیرا اطلاعات بیشتری درباره نقض محدودیت ها از طرف وی درخواست نموده است .

هوگن هفته گذشته همراه با هشتاد نفر دیگر در یک مهمانی شام در هتلی در ایرلند شرکت کرد که قواعد کرونایی در آن رعایت نمی شد. در این مهمانی یک وزیر ایرلندی، یک قاضی بلند پایه و تعداد زیادی از نمایندگان مجلس حضور داشتتند .

موارد جدید ابتلا به کرونا در اروپا

جدیدترین آمارهای رسمی نشان می دهد که تا به حال در اسپانیا 420809 نفر به کرونا مبتلا شده و 28872 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 326614 نفر به کرونا مبتلا شده و 41433 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

ایتالیا هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 260298 نفر به این بیماری مبتلا شده و 35441 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 244854 نفر به کرونا مبتلا شده و 30528 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 236117 نفر به کرونا مبتلا شده و 9336 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان باخته اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کرونا در اروپا، نتایج امید بخش در فراوری واکسن و داروی بیماری کووید-19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، نتایج امید بخش در فراوری واکسن و داروی بیماری کووید-19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید