فتحی: آقای گرشاسبی! حاضری خور نباشید و جام را در زمین بگیرید، رأی سوپرجام تأیید گردد به CAS شکایت می کنیم

سرپرست باشگاه استقلال خطاب به مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: آقای گرشاسبی! به عنوان یک فرد فوتبالی نصیحت می کنم که پیگیر بازی جوانمردانه باشید.

فتحی: آقای گرشاسبی! حاضری خور نباشید و جام را در زمین بگیرید، رأی سوپرجام تأیید گردد به CAS شکایت می کنیم

امیرحسین فتحی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره تساوی بدون گل استقلال مقابل فولاد خوزستان در هفته پنجم لیگ برتر گفت: ابتدای فصل است و تیم هنوز هماهنگی لازم را ندارد. امیدوارم شرایط تیم روز به روز بهتر گردد. بازیکنان خارجی ما به نسبت دیر جذب شدند و به هماهنگی نرسیده اند. مارکوس نیومایر با تیم هماهنگ است، اما بدنش آماده نیست. همام طارق یک هفته است با تیم تمرین می نماید و همین طور الحاجی گرو. این بازیکنان به مرز آمادگی خواهند رسید و امیدواریم با بازگشت مصدومان روزهای خوبی در انتظار تیم باشد و قطعاً هم این اتفاق می افتد.

داور پنالتی ما را نگرفت، 2 آفساید هم به اشتباه گرفتند وی در پاسخ به این سؤال که امتیازات ابتدای فصل اهمیت زیادی دارد و استقلال به راحتی امتیاز از دست می دهد، گفت: دقیقاً همین طور است، اما هیج تیمی دوست ندارد امتیاز از دست بدهد و ما هم از این قائده مستثنی نیستیم. برخی مواقع اتفاقاتی در فوتبال می افتد که به سود تیم نیست. به عنوان مثال، داور برای ما دو آفساید به اشتباه گرفت و یک پنالتی هم نگرفت که اگر می گرفت، شاید نتیجه بازی تغییر می کرد. البته اگر توپ مرتضی تبریزی تبدیل به گل می شد، خیلی اتفاقات رخ می داد. امیدوارم اتفاقات از این پس به سود ما رقم بخورد.

امیدوارم از اشتباهات داوری متضرر نشویم سرپرست باشگاه استقلال با اشاره به بحث اشتباهات داوری علیه تیمش توضیح داد: به عنوانی کسی که در فوتبال مسئولیت داشته ام، همیشه به داوری احترام گذاشته ام. اشتباهات داوری بخشی از فوتبال است و امیدوارم این اشتباهات به حداقل برسد. اگر هم قرار باشد اشتباهی رخ دهد، حداقل ما متضرر نشویم.

امیدوارم شاهد دربی آسیایی باشیم فتحی در رابطه با بازی با السد قطر و نگرانی هواداران استقلال با توجه به نتایج اخیر آبی پوشان گفت: تیم آماده است و با آمادگی مطلوبی هم به این بازی می رسد. هواداران منتظر بازی عالی از تیم در دیدار دوشنبه هفته آینده باشند. اطمینان داریم که السد را در تهران شکست می دهیم. امیدوارم پرسپولیس هم الدحیل قطر را شکست دهد تا دربی آسیایی خوبی داشته باشیم.

می خواهیم بدهی های باشگاه را برای همیشه معین تکلیف کنیم وی در مورد بحث بدهی های باشگاه استقلال و صحبت هایی که مبنی بر حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا مطرح می گردد، توضیح داد: صحبت های خوب و امیدوارنماینده ای با مسئولان AFC در فضایی خوب و صمیمانه انجام دادیم و قرار بر این شد که بیشترین کمک را به ما نمایند. کمیته ای برای معین بدهی های باشگاه تشکیل داده ایم که بتوانیم تا انتها هفته و زمانی که به ما برای معین کردن وضعیت بدهی معین نموده اند، این بدهی ها را معین تکلیف کنیم. این کمیته از بزرگانی چون نصرالله عبداللهی، اصغر حاجیلو، علی خطیر، هادی مباشری، دکتر امین نوروزی و اینجانب تشکیل گردیده است. یک بار برای همیشه می خواهیم بدهی ها را معین تکلیف نموده و پرداخت کنیم تا مدیری که از این پس می آید، بدهی نداشته باشد.

صحبت های گرشاسبی دور از منطق است سرپرست باشگاه استقلال در ادامه گفت وگوی خود در واکنش به اظهارات حمیدرضا گرشاسبی، مدیرعامل پرسپولیس که در مورد سوپرجام صحبت نموده بود، گفت: صحبت های گرشاسبی بسیار و بسیار دور از منطق است. استقلال صددرصد در این پرونده ذی حق است. اینکه کمیته انضباطی و در آینده کمیته استیناف نتیجه را 3 بر صفر نمایند، صددرصد خلاف قانون است. ما مستندات مان را به استیناف ارائه نموده و طبق توقعی که داریم، امیدوارم در کمال عدالت و انصاف رأی را صادر نمایند تا با هماهنگی سازمان لیگ، زمان جدید بازی را معین نمایند.

تیم در آمریکا نبود که در زمان مقرر در محل برگزاری سوپرجام حاضر نگردد فتحی اظهار داشت: بهترین مستندات ما این است که کمیته برگزاری مسابقات و سازمان لیگ سه روز قبل از بازی سوپرجام، غیرقانونی، بدون دلیل قانونی و برخلاف مقررات فدراسیون نتیجه را 3 بر صفر گفتند و اجازه حضور ما در تهران را گرفته است. تیم در اردوی ترکیه تمرین می کرد و در آمریکا نبود که نتواند در زمان مناسب بازگردد. روزی 20 پرواز از استانبول به تهران داریم، از پروازهای ماهان، کیش ایر تا هر آژانس هوایی دیگر به سمت تهران پرواز دارند. تیم در حال تمرین کردن بود که سازمان لیگ نتیجه را 3 بر صفر گفت. سازمان لیگ در مقامی نیست که بازی را 3 بر صفر اعلام کند. باشگاه استقلال یک بار هم نگفت که بازی نمی نماید و تنها سه نامه ارسال نموده و درخواست تغییر زمان بازی را داده بود. تغییر دلیلی برای استنکاف یا عدم حضور نیست. هیچ زمانی نگفتیم شرکت نمی کنیم و درخواست تغییر زمان داده بودیم. اگر سازمان لیگ رأی نمی داد، قطعاً و بدون تردید در بازی سوپرجام شرکت می کردیم. وقتی نتیجه را 3 بر صفر کردند، تیم باید به چه علت اردوی ترکیه را ترک می کرد؟ اگر هم شرکت نمی کردیم، می توانستند نتیجه بازی را 3 بر صفر اعلام نمایند.

مگر شورای تأمین تصمیم گیرنده فوتبالی است؟ وی ادامه داد: به ما گفته اند که نماینده استقلال به شورای تأمین اعلام نموده که در سوپرجام شرکت نمی نماید. مگر شورای تأمین مقام فوتبالی و تصمیم گیرنده برای برگزاری مسابقه است؟ شورای تأمین تشکیل گردیده از مقامات امنیتی، اطلاعات، انتظامی، اورژانس، آتش نشانی، نماینده دادگستری و ... است و فقط در مورد امنیت بازی صحبت می نمایند. اگر استقلال قصد شرکت در بازی را نداشت، چرا نماینده ما در جلسه شرکت کرد؟ شرکت نماینده باشگاه موید این است که تیم می خواسته در سوپرجام شرکت کند. به یک نفر می گوییم برای ناهار شما را دعوت نموده ایم. آن فرد تماس می گیرد که می تواند با خانواده اش بیاید یا نه. این حرف یعنی اینکه می خواهد بیاید. اگر نمی خواست بیاید، به تماس ها پاسخ نمی داد یا اصلاً در میهمانی شرکت نمی کرد. ما نامه زدیم که می خواهیم زمان بازی تغییر کند، نه اینکه شرکت نکنیم. اگر صحبتی در جلسه گردیده است، آن جلسه اصلاً فوتبالی نبوده و جلسه امنیتی بوده است. آن جلسه اختیارات قانونی فوتبال را نداشته است. هر صورتجلسه ای هم ثبت گردیده باشد، درست نیست. مگر آنجا کمیته انضباطی یا استیناف بوده است که رأی داده اند؟!

سازمان لیگ به غلط نتیجه سوپرجام را 3 بر صفر گفت سرپرست باشگاه استقلال تأکید کرد: ما به همراه وکیل حقوقی و هادی مباشری (معاون اجرایی باشگاه استقلال) در کمیته استیناف از حق مان دفاع کردیم و مطمئن باشید رأی به سود استقلال خواهد بود. اگر هم استیناف بخواهد خلاف این رأی را بدهد، به دادگاه CAS شکایت خواهیم کرد و حق استقلال و هواداران مان را می گیریم تا بستر انجام بازی را فراهم کنیم. فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به غلط و برخلاف مفاد اساسنامه نتیجه را 3 بر صفر اعلام نموده اند. مگر سازمان لیگ علم غیب داشت که استقلال در روز بازی نمی آید؟! شاید می خواستیم بلوف بزنیم که شرکت نمی کنیم و روز بازی حضور پیدا می کردیم! بهتر بود اجازه می دادند روز بازی فرا می رسید و سپس رأی می دادند. حقی نداشتند که نتیجه را 3 بر صفر اعلام نمایند. 3 بر صفر کردن بازی فقط در صلاحیت ارکان قضایی فدراسیون یعنی کمیته های انضباطی و استیناف است. اطمینان داریم کمیته استیناف با درایتی که دارد، زمینه بازی آبرومند را فراهم خواهد آورد.

آقای گرشاسبی! آماده خور و حاضری خور نباشید! فتحی با اشاره به صحبت هایی که مدیرعامل پرسپولیس انجام داده است، گفت: توصیه و نصیحت من به گرشاسبی به عنوان کسی که 30 سال است در این فوتبال حضور دارم و مسئولیت های مختلفی داشته ام این است که آقای گرشاسبی! جام را در زمین مسابقه و بعد از انتها 90 یا 120 دقیقه به دست بیاورید. اگر ما را بردید و چند گل هم زدید، نوش جان تان، اما هیچ وقت دنبال آماده خوری و حاضری خور نباشید. خیلی دوست نداشته باشید زنگ بزنند و به شما جام بدهند. در تاریخ خواهند نوشت که بازی 3 بر صفر را با رأی انضباطی داده اند و باشگاه استقلال هم معترض بود. آقای گرشاسبی! این جام به افتخارات باشگاه پرسپولیس اضافه نخواهد شد. به عنوان یک فرد فوتبالی نصیحت می کنم که پیگیر بازی جوانمردانه باشید. آقای گرشاسبی! این افتخاری برای شما نخواهد بود که بگویید جام را با نتیجه 3 بر صفر اعلام گردیده آوردم!

سوپرجام تجدید نگردد به دادگاه CAS شکایت می کنیم هواداران فهیم پرسپولیس هم این جام را نمی پذیرند، وی با بیان این جمله در انتها گفت: به گرشاسبی نصیحت می کنم که با بازی جوانمردانه جام بگیرد. این افتخار نیست که یک جا بنشینید و بازی را 3 بر صفر نمایند و جام بگیرید. هواداران استقلال مطمئن باشند که پیگیر سوپرجام هستیم تا این بازی تجدید گردد، در غیر این صورت به دادگاه CAS شکایت خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "فتحی: آقای گرشاسبی! حاضری خور نباشید و جام را در زمین بگیرید، رأی سوپرجام تأیید گردد به CAS شکایت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فتحی: آقای گرشاسبی! حاضری خور نباشید و جام را در زمین بگیرید، رأی سوپرجام تأیید گردد به CAS شکایت می کنیم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید