طرح تعویق سه ماهه کنکور در دستور کار مجلس ، مقاومت سازمان سنجش

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: طرح دو فوریتی تعویق کنکور سراسری هفته آینده در مجلس آنالیز می گردد.

طرح تعویق سه ماهه کنکور در دستور کار مجلس ، مقاومت سازمان سنجش

به گزارش مهر، محمدجواد ابطحی با اشاره به تهیه طرح دوفوریتی تعویق کنکور، گفت: طرحی با قید دوفوریت برای تعویق سه ماهه زمان برگزاری کنکور سراسری در مجلس تهیه شده است و بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی آن را امضا نموده اند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه حدود 40 طرح پیش از طرح مذکور در نوبت آنالیز در صحن علنی مجلس قرار دارند، در مجلس توافق کردیم و درخواست آنالیز هر چه سریع تر طرح تعویق کنکور را به هیئت رئیسه ارائه دادیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس توضیح داد: بر این اساس به احتمال زیاد طرح تعویق کنکور هفته آینده در دستور کار صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار می گیرد.

ابطحی اعلام نمود: سیل اخیر در بعضی از استان ها باعث شده است که دانش آموزان این مناطق نتوانند درس بخوانند که باید هر چه سریع تر این طرح در مجلس آنالیز گردد تا در صورت تصویب، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزاری کنکور را به تعویق بیندازد.

با وجود طرح مجلس، خبرگزاری ایسنا از مخالفت رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با به تعویق انداختن زمان کنکور خبر داده است.

علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در جلسه روز یکشنبه 29 اردیبهشت ماه این کمیسیون گفت که زمان کنکور به هیچ وجه تغییر پیدا نمی کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "طرح تعویق سه ماهه کنکور در دستور کار مجلس ، مقاومت سازمان سنجش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح تعویق سه ماهه کنکور در دستور کار مجلس ، مقاومت سازمان سنجش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید