صف آرایی نمایندگان مجلس مقابل ارز دیجیتال فیس بوک

فیس بوک به تازگی ارز مجازی خود را رونمایی کرد. این در حالی است که رئیس کمیته خدمات اقتصادی مجلس آمریکا خواستار تعویق توسعه این ارز دیجیتال و تحقیقات بیشتر درباره آن است.

صف آرایی نمایندگان مجلس مقابل ارز دیجیتال فیس بوک

مهر فیس بوک از ارز مجازی خود به نام لیبرا رونمایی کرد. این ارز مجازی مشابه بیت کوین است و می توان در سراسر دنیا از آن استفاده کرد. این در حالی است که پیش بینی می گردد این ارز مجازی طی 6 تا 12 ماه آینده رونمایی گردد. اما به نظر می رسد این عرضه چندان مطابق برنامه های فیس بوک پیش نخواهد رفت. زیرا بعضی از نمایندگان خواستار تحقیقات بیشتری درباره لیبرا هستند.

مکسین واترز نماینده مجلس آمریکا و همچنین رئیس کمیته خدمات اقتصادی مجلس با صدور بیانیه ای از فیس بوک خواست توسعه لیبرا را تا زمانی که کنگره و سازمان های قانونگذاری آن را آنالیز نمایند، به تعویق بیندازد.

به گفته واترز این شبکه اجتماعی به طور مداوم نشان داده اهمیتی به امنیت اطلاعات کاربران نمی دهد. علاوه بر آن واترز اضافه کرد: به عنوان بخشی از اقدامات نظارتی مدیران ارشد اجرایی فیس بوک باید درباره لیبرا توضیحاتی ارائه نمایند.

این در حالی است که این نماینده حزب دموکرات در اظهار نظری دیگر گفته بود ارز مجازی جدید فیس بوک به این شرکت مزیت رقابت ناعادلانه ای در حوزه جمع آوری اطلاعات کاربران یا تراکنش های اقتصادی می دهد. از سوی دیگر سناتور شرود براون از ایالت اوهایو می گوید: فیس بوک در حال حاضر نیز بسیار بزرگ و قدرتمند است.

براون و واترز از قانونگذاران بخش اقتصادی تقاضا نموده اند تا این پروژه فیس بوک را از نزدیک آنالیز نمایند و لازم به ذکر است فیس بوک در بیانیه ای نیز اظهار داشت: ما آماده پاسخگویی به سوالات نمایندگان درباره این روند هستیم.

منبع: ایران آنلاین

به "صف آرایی نمایندگان مجلس مقابل ارز دیجیتال فیس بوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صف آرایی نمایندگان مجلس مقابل ارز دیجیتال فیس بوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید