بخشنامه گمرک باعث تاخیر در ترخیص کالا شد ، لزوم شفاف سازی تغییرات سامانه TSC

به گزارش مجله فوتبال، پیگیری ها نشان می دهد، ابلاغ یک بخشنامه جدید در گمرک باعث ایجاد ابهاماتی در ترخیص بعضی کالا ها شده است.

بخشنامه گمرک باعث تاخیر در ترخیص کالا شد ، لزوم شفاف سازی تغییرات سامانه TSC

به گزارش گروه مالی مجله فوتبال، پیگیری ها از گمرکات اجرایی نشان می دهد ابلاغ یک بخشنامه جدید در مورد سامانه TSC باعث تاخیر در ترخیص کالا های مهم و بعضا اقلام مربوط به واحد های تولیدی شده است.

بر این اساس چندی قبل و در اوایل آذر ماه سال جاری گمرک ایران یک بخشنامه در مورد رسیدگی به ارزش کالا در سامانه TSC گمرک و تفویض رسیدگی ارزش به گمرکات اجرایی را ابلاغ نموده است.

بر این اساس هیچ کالایی بدون اخذ کد شناسایی کالا اجازه ترخیص از گمرکات را نخواهد داشت.

همچنین در جهت جلوگیری از درج کد شناسایی تکراری کارشناسان مجازی بایستی کنترل لازم را اعمال نمایند. از سوی دیگر به گفته صاحبان کالا این بخشنامه مهم دارای جزییات مهمی میباشد که بایستی از سوی گمرک ایران شفاف سازی لازم در مورد آن ها صورت گیرد.

نکته جالب توجه اینکه به استناد پیگیری های اجرا شده از گمرکات، معمولا بعضی کالا های متعلق به گروه دارویی و و احد های تولیدی در سیستم مذکور کد شناسایی نداشته و بایستی برای ان ها کد تعریف گردد.

این درحالی است که گمرکات اجرایی نیز نباید بدون مستندات کافی با ستاد گمرک در این خصوص مکاتبه داشته باشند. آنالیز ها نشان میدهد، همین موضوع باعث تاخیر در ترخیص بعضی کالا ها شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بخشنامه گمرک باعث تاخیر در ترخیص کالا شد ، لزوم شفاف سازی تغییرات سامانه TSC" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشنامه گمرک باعث تاخیر در ترخیص کالا شد ، لزوم شفاف سازی تغییرات سامانه TSC"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید