مذاکرات شورای نظامی سودان با معارضان باز هم به نتیجه نرسید

دور جدید مذاکرات شورای نظامی انتقالی سودان با ائتلاف معارضان این بار نیز به نتیجه نرسید و ادامه مذاکرات به جلسه بعد موکول شد.

مذاکرات شورای نظامی سودان با معارضان باز هم به نتیجه نرسید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شمس الدین کباشی سخنگوی شورای نظامی سودان درباره نشست دیشب این شورا با ائتلاف قوی اعلان الحریة و التغییر (گروه های خواهان آزادی و تغییر) گفت که قرار بر این شد امشب نیز مذاکرات ادامه یابد.

کباشی اضافه نمود که در جلسه دیشب درباره تثبیت موارد قبلی که روی آن توافق شده بود، اتفاق نظر حاصل شد و این موارد نیز مربوط به ساختار دولت انتقالی در سطوح مختلف از جمله اختیارات، مأموریت ها و مدت زمان دوره انتقالی است.

طبق گزارش شبکه روسیا الیوم، کباشی توضیح داد که درباره مأموریت دولت انتقالی و ساختار دولت و نیز تشکیل کمیته ای از گروه های خواهان آزادی و تغییر جهت پیگیری نتایج کمیته حقیقت یاب درباره حوادث اخیر در محل تحصن معترضان، توافق شد.

شورای نظامی چهارشنبه گذشته اظهار داشت، مذاکرات این شورا با معارضان به مدت 72 ساعت به تعلیق درآمده است تا معترضان موانعی را که در جاده ها و پل های اصلی در خارطوم قرار داده اند، برچینند.

از سوی دیگر تعدادی از روزنامه نگاران سودانی روز یکشنبه(دیروز) با برگزاری تظاهراتی، خواهان انحلال اتحادیه کل روزنامه نگاران و لغو تمامی دستورالعمل های رژیم سابق درباره روزنامه نگاری شدند.

بنابر گزارش شبکه الجزیره، روزنامه نگاران همچنین از ممنوعیت انتشار مطالب مربوط به فساد در روزنامه ها انتقاد کردند.

با وجود برگزاری چند دور جلسه بین شورای نظامی به ریاست عبدالفتاح البرهان و ائتلاف گروه های خواهان آزادی و تغییر اما هنوز توافقی بین دو طرف برای انتقال قدرت به دولت مدنی حاصل نشده است.

ائتلاف معارضان می گوید که رهبران شورای نظامی در برابر مذاکرات سنگ اندازی می نمایند و حال آنکه شورای نظامی، معارضان را به دوگانگی رفتار متهم می نماید و مدعی است که آنها در اتاق مذاکرات یک حرف می زنند و در مقابل تحصن نمایندگان در مقابل مقر فرماندهی ارتش در خارطوم نیز حرف های دیگری می زنند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "مذاکرات شورای نظامی سودان با معارضان باز هم به نتیجه نرسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات شورای نظامی سودان با معارضان باز هم به نتیجه نرسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید