طاهریان: تنها گفت وگوهای بین الافغانی باعث تحقق صلح دائمی در افغانستان می شود

به گزارش مجله فوتبال، نماینده ویژه وزارت خارجه ایران در افغانستان گفت که تنها گفت وگوهای بین الافغانی سبب برقراری صلح دائمی در افغانستان می شود.

طاهریان: تنها گفت وگوهای بین الافغانی باعث تحقق صلح دائمی در افغانستان می شود

به گزارش دفتر منطقه ای مجله فوتبال، حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان در دیدار با محمد ابراهیم طاهریان نماینده ویژه وزارت خارجه ایران گفت که دولت افغانستان براساس منافع خویش با همسایگانش روابط مستقل داشته و انتظار دارد که روابط دو کشور نیز در راستای همین اصل تقویت شود.

براساس بیانیه دفتر شورای امنیت ملی افغانستان، محب اضافه کرد که این کشور خواستار روابط دولت با دولت می باشد و ابراز امیدواری کرد که همسایگان و شرکای افغانستان با در نظرداشت همین اصل جهت و روابط آینده خویش با این کشور را معین نمایند.

در این دیدار طاهریان نیز شرح داد که ایران از نظام، قانون و فرایند صلح افغانستان به رهبری و مالکیت افغان ها حمایت می کند.

وی ادامه داد که تنها گفت وگوهای بین الافغانی باعث برقراری صلح دائمی در افغانستان می شود و نیاز است که در این بخش توجه بیشتری صورت گیرد.

نماینده ویژه وزارت خارجه ایران گفت که ایران نیز خواستار روابط دولت با دولت با افغانستان می باشد و متعهد است تا در همین چارچوب روابط خویش را با افغانستان تقویت ببخشد .

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طاهریان: تنها گفت وگوهای بین الافغانی باعث تحقق صلح دائمی در افغانستان می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طاهریان: تنها گفت وگوهای بین الافغانی باعث تحقق صلح دائمی در افغانستان می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید