خروج 80 کارمند سفارت آمریکا از بغداد

به گزارش مجله فوتبال، فارس نوشت:یک مقام امنیتی در منطقه کردستان عراق از خروج بیش از 80 کارمند سفارت آمریکا در بغداد به اربیل، پس از حمله واشنگتن به مقرهای الحشد الشعبی در استان الانبار، اطلاع داد.

خروج 80 کارمند سفارت آمریکا از بغداد

یک منبع امنیتی در منطقه کردستان عراق از اقدام سفارت آمریکا در بغداد مبنی بر انتقال بیش از 80 کارمند خود به شهر اربیل اطلاع داد.

وی در گفت وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم شرح داد: سفارت آمریکا در پایتخت عراق، شماری از کارمندان خود را به کنسولگری خود در شهر اربیل انتقال داده و این اقدام به دلیل تهدیدهای احتمالی علیه سفارت آمریکا در بغداد، در پی حمله هوایی اخیر این کشور به مقرهای الحشد الشعبی در شهرستان القائم در استان الانبار صورت گرفت.

این منبع توضیح داد که کارمندان مذکور، یکشنبه شب پس از بمباران مواضع الحشد الشعبی در الانبار، وارد شهر اربیل شده اند.

جنگنده های ارتش آمریکا، یکشنبه شب، چند مقر گردان های حزب الله مرتبط با سازمان الحشد الشعبی عراق را در مرز سوریه بمباران کردند و وزارت دفاع آمریکا با صدور بیانیه ای این حمله را تأیید کرد.

منابع الحشد الشعبی نیز اعلام کردند که در این حمله هوایی، دست کم 28 نفر از نیروهای الحشد الشعبی از جمله یکی از فرماندهان آن و دو معاون وی و معاون منابع فرمانده تیپ 45 شهید و 51 نفر دیگر مجروح شدند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "خروج 80 کارمند سفارت آمریکا از بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج 80 کارمند سفارت آمریکا از بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید