اعتراض احزاب اپوزیسیون پاکستان به معاهده با صندوق بین المللی پول

سران اپوزیسون پاکستان ضمن اعتراض به معاهده امضا شده میان دولت اسلام آباد و صندوق بین المللی پول آن را غیر قابل قبول دانستند.

اعتراض احزاب اپوزیسیون پاکستان به معاهده با صندوق بین المللی پول

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از اکسپرس نیوز، سران احزاب اپوزیسیون پاکستان معاهده اجرا شده با صندوق بین المللی پول را غیر قابل قبول دانستند.

مریم اورنگزیب سخنگوی حزب نواز ضمن اعتراض به این تفاهم نامه گفت: صندوق بین المللی پول در قبال پرداخت 6 میلیارد دلار سخن از دریافت هزار دلار مالیات اضافی توسط دولت پاکستان نموده است.

وی گفت: اگر این اتفاق بیفتد تورم در پاکستان به شدت افزایش پیدا می نماید و موج جدیدی از گرانی ها گریبان مردم را خواهد گرفت.

اورنگزیب افزود: تحریک انصاف برای دریافت 6 میلیارد دلار کشور را نابود و تباه خواهد نمود.

خورشید شاه عضو ارشد حزب مردم نیز ضمن اعتراض به این تفاهم نامه گفت: حزب حاکم برای دریافت وام موجی سنگین از گرانی را به مردم تحمیل نموده و احزاب اپوزیسیون اجازه این کار را نخواهند داد.

سراج الحق امیر جماعت اسلامی نیز با اعتراض تصمیم دولت پاکستان گفت: اسلام آباد نباید چشم بسته مقابل تصمیمات صندوق بین المللی پول سرتسلیم فرود آورد.

وی افزود: با قبول شرایط صندوق بین المللی پول گرانی در پاکستان بیداد می نماید و مردم مجبور به تحمل شرایط سختی می شوند.

لازم به ذکر است روز گذشته و پس از ماه ها مذاکره دولت پاکستان توانست موافقت صندوق بین المللی پول برای اخذ 6 میلیارد دلار را جلب کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اعتراض احزاب اپوزیسیون پاکستان به معاهده با صندوق بین المللی پول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض احزاب اپوزیسیون پاکستان به معاهده با صندوق بین المللی پول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید