مرگ مشکوک وزیر اماراتی سابق در تبعید

یک وزیر سابق اماراتی که در تبعید به سر می برد به طرز مشکوکی درگذشت.

مرگ مشکوک وزیر اماراتی سابق در تبعید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رسانه های خبری، سعید عبدالله سلمان وزیر سابق اماراتی که در تبعید به سر می برد درگذشت. مرگ این وزیر اماراتی امروز شنبه از سوی دو نفر از پسرانش اعلام شده است.

أسامه سلمان یکی از پسران این وزیر سابق اماراتی گفت که پدرش در یکی از بیمارستان های آلمان درگذشته و قرار است که جسد او به امارات منتقل گردد.

سعید عبدالله سلمان از اعضای برجسته جنبش الإصلاح که از سوی حکومت امارات منحل و دهها نفر از رهبران و اعضایش بازداشت شدند به شمار می رفت.

نزدیکان این وزیر سابق اماراتی گفتند که او همزمان با شروع موج دستگیری ها در سال 2012 میلادی از کشور خارج شد.

از سوی دیگر مرکز پژوهش های المسبار وابسته به ابوظبی سعید عبدالله سلمان را یکی از رهبران اخوان المسلمین در امارات معرفی نموده است.

بنا به اعلام این مرکز، اخوان المسلمین در امارات تواستند در اولین کابینه این کشور که در سال 1971 میلادی تشکیل شد پست وزارت مسکن را در اختیار داشته باشند که سعید عبدالله سلمان این سمت را بر عهده داشت.

سلمان مناصب دیگری مانند وزیر کشاورزی و شیلات، اولین سفیر امارات در پاریس و نماینده امارات در بازارهای اروپایی در بروکسل را بر عهده داشت. او همچنین برای دو دوره متوالی عضو شورای اجرایی سازمان یونسکو بود.

در سومین کابینه امارات که در سال 1979 میلادی تشکیل شد سلمان پست وزیر آموزش را بر عهده گرفت. او همچنین به مدت دو سال رئیس دانشگاه امارات بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مرگ مشکوک وزیر اماراتی سابق در تبعید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ مشکوک وزیر اماراتی سابق در تبعید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید